КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

  trans
separator
separator
separator
separator
separator
separator
Амарант Готель Києв - Корисна інформація
 

Місто Київ, столиця України, розкинулося на багато кілометрів вздовж мальовничих берегів Дніпра. Територія міста поділена на 14 районів і становить понад 827 кв. км. Забудована лише половина цієї площі. Решта території міста – це тінисті парки та сквери, ботанічні сади і численні водойми.

Київ - одне з найбільших міст Європи, економічний, адміністративний, науковий та культурний центр країни. Місто славиться своїми архітектурними та історичними пам'ятками і ансамблями, які гармонійно вписалися в дивовижний ландшафт.

Театри, музеї, розважальні програми, нічні клуби і, звичайно ж, українська кухня порадують навіть найвимогливіших мандрівників.

Визначні пам'ятки Києва

Софійський Собор
Однією з найважливіших пам'яток Києва є Софійський собор. Це одне з перших творінь давньоруського зодчества. Собор був побудований в середині XI століття. Собор Святої Софії прикрашають більше 260 кв.м. мозаїк і 3000 кв.м. фресок. Софія – одна з небагатьох в Європі церков, де збереглося стільки стінних розписів XI століття. Всі інші монастирські будівлі, середини 17 століття виконані в стилі українського бароко.
Києво-Печерська Лавра
Києво-Печерська Лавра – це колиска чернецтва Київської Русі і твердиня православної віри. Увінчана численними золотими куполами, Лавра підноситься на правому березі річки Дніпро.

Лавра була заснована в 11 столітті і забудовувалася протягом 900 років. Під усією територією монастиря знаходяться численні печери. Звідси і назва «Печерська» Лавра. У печерах селилися перші ченці і до цих пір в темних підземних галереях зустрічаються давні усипальниці. Знаменитий Золотий Фонд України – рідкісна колекція скіфського золота, та багато інших музеїв знаходяться на території нині діючого монастиря.
Золоті Ворота
Золоті ворота – це одна з небагатьох збережених пам'яток оборонного зодчества. За часів Ярослава Мудрого Золоті ворота служили головним в'їздом в місто. Потужна бойова вежа, що завершувалася церквою Благовіщеня вражала ворогів своєю неприступністю і досі викликає захоплення сучасників. У музеї проводяться театралізовані вистави, виставки та конкурси, присвячені історії стародавнього Києва.
Володимирський Собор
Ідеєю побудови традиційного шестистовпного храму, увінчаного сімома куполами, став традиційний старовізантійский стиль часів князя Володимира і Ярослава Мудрого. Собор був присвячений 900-річчю прийняття християнства на Русі і названий на честь Великого князя Володимира. Володимирський собор – це унікальний зразок гармонії живопису та архітектури. Прославився Володимирський собор завдяки своїм настінним розписам,що виконані видатними російськими художниками: В. М. Васнєцовим, М. В. Нестєровим, М. А. Врубелем, П. А. Свєдомським і В. А. Котарбіньським.
Маріїнський Палац
Палацовий ансамбль був побудований в 1750-1755 рр. за наказом імператриці Єлизавети Петрівни. Вона особисто вибрала місце і дала вказівки по розбивці ландшафтного парку. Б. Растреллі був обраний архітектором проекту, а будівельними роботами керував І. Мічурін. Фасад палацу звернений до Маріїнського парку. Тінисті алеї гармонійно вписалися в ландшафт парку. Весь ансамбль виконаний в стилі бароко. Зараз у Маріїнському палаці знаходиться резиденція президента України.
Андріївський Узвіз
Андріївський узвіз подібний до Паризького Монмартру в Києві. Тут завжди можна побачити художників з мольбертами, що просто демонструють свої роботи. Ювелірні прикраси, художнє скло, кераміка, карбування, кування, різьблення по дереву, монети – всього не перелічити. Починаючі співаки та артисти із задоволенням виступають на Андріївському узвозі. Приємно провести час можна в численних затишних барах і кафе. Тут все ще відчувається неповторна атмосфера кінця ХІХ - початку ХХ ст.
Вул. Хрещатик
Центр міста Києва – майдан Незалежності та вулиця Хрещатик. У свята і вихідні дні Хрещатик стає пішохідною вулицею. Тут приємно просто прогулятися або посидіти в одному з численних кафе чи ресторанів з прекрасною панорамою на площу. Хрещатик був майже повністю зруйнований під час Великої Вітчизняної війни. Відновлювальні роботи розпочалися відразу після визволення міста в 1943 році. На центральній вулиці знаходяться Міська рада, Київська Філармонія, Консерваторія, Центральний універмаг міста, кінотеатри та магазини, готелі, ресторани і нічні клуби. Станції метро, розташовані на Хрещатику, "Майдан Незалежності" та "Хрещатик", є найбільшими пересадочними вузлами в центрі міста і прекрасно обслуговують весь метрополітен з його 50-ма станціями і 3 лініями більше 65 км завдовжки.
Музей під відкритим небом Пирогово
Парк-музей архітектури та побуту України. Територія парку складає 150 гектарів, на якій знаходяться сотні об'єктів, зібраних з різних регіонів країни. Театралізовані дійства, вистави, виставки, студії – це візитна картка Пирогово. Тут можна побачити працюючих народних умільців: різьбярів по дереву, вишивальниць, ткачів, ковалів, майстрів по склу та гончарів. У Пирогово завжди можна придбати твори прикладного мистецтва – посуд та іграшки зі скла та кераміки, рушники, дерев'яні шкатулки, ювелірні прикраси.
Дніпровська набережна
Дніпровська набережна завжди була одним з найулюбленіших місць проведення часу киян і гостей міста. Вона простягнулася від моста Патона до річкового вокзалу на Поштовій площі. Звідси можна зробити прогулянку на річковому трамвайчику по Дніпру. На Поштовій площі відтворена церква Різдва Христового, де в 1861 році кияни прощалися з великим українським поетом Тарасом Шевченко. На набережній стоїть пам'ятник засновникам міста - трьом братам Кию, Щеку, Хориву та їх сестрі Либідь.
Національний заповідник Голосіївський парк
Це прекрасна паркова зона, що плавно переходить у ліс. Тінисті алеї парку простягнулись на багато кілометрів. Тихі куточки з краєвидом на озеро, зелені галявини, затишні кафе - що ще потрібно щоб розслабитися і відпочити.

Театри Києва

Національний театр опери та балету України ім. Т. Г. Шевченка
Театр опери і балету – найбільш яскрава неоренесансна київська споруда. Тут гармонійно переплелися звучання багатьох епох і століть. У стінах театру звучить музика П. Чайковського, М. Римського-Корсакова, М. Лисенка, О. Бородіна, С. Гулака-Артемовського, С. Прокоф'єва і М. Мусоргського. Вас чекають незабутні зустрічі з постановками Л. Мінкуса та Дж. Верді, Ж. Бізе і Дж. Россіні. В репертуарі Оперного театру велика кількість постановок, які об'єднують високу майстерність виконання і нескінченні овації глядачів.
Театр російської драми ім. Лесі Українки
У самому центрі Києва, в двох кроках від Хрещатика знаходиться добре відомий киянам і приїжджим  Театр російської драми ім. Лесі Українки. Він завжди славився своїм блискучим складом. Тут творили прекрасні актори: Н. Свєтловидов, Ю. Лавров, Л. Добржанська, М. Стрєлкова і А. Роговцева, М. Романов, Е. Опалова, О. Борисов і К. Лавров, талановиті режисери: В. Неллі, Г. Товстоногов і К. Хохлов, композитори: Б. Лятошинський і Ю. Шапорін. Ці імена завжди привертали до себе не тільки простих глядачів, а й професіоналів.
Театр на Подолі
Театр знаходиться на знаменитому Андріївському узвозі, київському Монмартрі, вируючому творчістю і світським життям. На початку XIX століття, в будинку, що належав меценату І. Шатрову, працював домашній театр. У ньому проводилися музичні вечори, вікторини, аматорські вистави. Тепер цей будинок на Андріївському узвозі, слідуючи традиції, став Театром на Подолі. Тут, в Театральній вітальні, проходять спектаклі, музичні вечори і зустрічі з глядачами.
Театр української драми ім. Івана франко
Будівля драматичного театру була побудована в 1898 році архітекторами Є. П. Брадтманом і Г. П. Шлейфером. Театральний будинок на Миколаївській площі було спроектовано для «Товариства драматичних артистів». Зал театру оформлений в стилі рококо. Театр імені української драми ім. І.Франка, заснований в 1920 році, є важливою віхою в історії української культури. Тут творили справжні майстри: режисери та композитори, актори і декоратори, чиї імена –  гордість українського мистецтва. Репертуар театру включає більше 30 спектаклів і складається з творів національної і світової класики.
Театр юного глядача
У київському театрі юного глядача на Липках  відвідувач будь-якого віку знайде "свій" спектакль. Театр знайомить малюків з казкою, школярів – з і світом класичної літератури, дорослим повертає забуте відчуття дитячої радості. Театр юного глядача дарує всім своїм глядачам чудову атмосферу безпосереднього спілкування з акторами.
Театр оперети
Театр був організований в 1934 році. Театр знаходиться в будівлі колишнього Народного Троїцького будинку, побудованого в 1907 році, і в той час він називався Театр музичної комедії. Першою постановкою театру стала оперета К. Целлера "Продавець птахів". Київський театр оперети осучаснює свій імідж, дотримуючись традицій оперети. Тому, поряд з традиційними оперетами глядач також може отримати задоволення від мюзиклів та шоу-програм.
Театр драми і комедії на лівому березі
В кінці 70-х років ХХ століття на хвилі демократичних змін у суспільстві у Києві виник новий театр - Театр драми і комедії на лівому березі. Сьогодні він є одним з найпопулярніших театрів Києва серед глядачів і авторитетним в середовищі професіоналів. У 1979 році відбулася прем'єра першої вистави Театру на лівому березі "Вища точка - любов". Постановки ставляться на двох мовах: українською та російською. Новаторський підхід до виконання класики, блискуча інтерпретація і крах стереотипів - ось відмінна риса київського Театру на лівому березі.
Державний Академічний Театр ляльок
Найстаріший ляльковий театр Україні був заснований в Києві в 1927 році. З однаковим успіхом тут йдуть вистави для малюків і для дорослих. Театр ляльок є лауреатом багатьох міжнародних фестивалів театрів ляльок в Європі. У театральному репертуарі - казки народів світу та вистави за творами відомих казкарів. Сучасна будівля театру - це казковий палац зі шпилями, що вміщає в себе два зали - на 300 і 110 чоловік і музей антикварних ляльок. Тут діти можуть побачити і навіть помацати маріонеток, привезених з багатьох країн світу. Періодично всю «трупу» (ляльок) реставрують, але головний «акторський склад» залишається незмінним з дня створення театру вже протягом 80 років.
Молодий театр
Постановки київського Молодого театру вражають свіжим поглядом на класику і високим режисерським мистецтвом. Вистави «Дон Жуан» Ж.Б. Мольєра, «Гедда Габлер» Г. Ібсена, «Трагедія Гамлета, принца данського» і «Дядя Ваня» А. Чехова викликали справжній фурор серед глядачів та професіоналів. Молодий театр - це «живий театр», який існує і творить в реальному світі. Він відкритий усім прогресивним віянням сучасного театрального мистецтва.

Музеї Києва

Національний художній музей України
Український художній музей - це один з найбільших музеїв в Україні. Його експозиція, найстаріша в країні містить унікальну експозицію із творів українського живопису, графіки, ілюстрації та скульптури. В музеї представлена унікальна колекція іконопису з часів Київської Русі. Різноманітність жанрів і стилів порадує любителів живопису багатством і своєрідністю українського мистецтва.
Музей російського мистецтва
Будівля музею зайняло частину колишнього особняка цукрозаводчика і відомого мецената Терещенка. Експозиція музею заснована на базі колекції Терещенко та інших пожертвуваних зборів. Фонд музею містить експонати мистецтва XIII-XX ст., Давньоруського іконопису, живопису та скульптури російських митців. У постійній експозиції музею представлені роботи блискучих майстрів портрета Левицького і Боровиковського, пейзажі Шишкіна та Рєпіна, графіка Врубеля і скульптори Антокольского.
Музей іграшки
У колекції Київського музею іграшки понад 10000 примірників. Експонати зібрані з усієї Україні. На полицях зручно розташувалися героїв з мультфільмів, народні іграшки з дерева, тканини та соломи і аристократки XIX століття з порцеляни, одягнені в шовк і мережива. У колекції музею зібрані іграшки, з якими грають наші діти і з якими грали наші бабусі.
Музей М. Булгакова
Музей М. Булгакова був заснований в 1993 році. Сьогодні будинок-музей Турбіних - це «легенда» міста, яку вважають своїм обов'язком відвідати всі шанувальники творчості великого «Майстра». В архівах музею знаходяться більше 2500 експонатів за мотивами книг «Майстер і Маргарита» і «Біла гвардія». Зараз вже абсолютно неможливо уявити собі Андріївський узвіз у Києві без Музею Булгакова.
Музей народного декоративного мистецтва України
На території Києво-Печерської Лаври знаходиться Музей українського народного декоративного мистецтва, який був заснований в 19 столітті вченими М. Біляшівським і Д. Щербаківський. Колекція музею нараховує понад 75 000 експонатів, багато з яких датуються 15 століттям. В експозиції представлені всі види декоративного мистецтва: килимарство, вишивка, ткацтво, різьблення по дереву, кераміка і художнє скло, іконопис і декоративний розпис, тиснення по шкірі та багато інших експонатів. У музеї представлена колекція народного одягу з різних регіонів України.
Музей історичних коштовностей України
Велика частина експонатів «Золотого фонду України» - це матеріали археологічних розкопок. В експозиції представлено понад 80 000 експонатів. Серед них: унікальна колекція скіфського золота, церковного і срібного начиння, сучасні ювелірні вироби з дорогоцінних каменів, колекції монет і медалей, а також всесвітньо відома Скіфська Пектораль.
Музей книгодрукування
Експозиція музею книги і друкарства присвячена історії книги та друкарства з епохи Київської Русі і до наших днів. У колекції музею представлені рукописи, книги зі шкіри, зразки кириличного друку, книги Івана Федорова, видання XIX-XX вв., Сучасна книжкова графіка, зразки поліграфічних технік і матеріалів.
Національний науково-природничий музей
Один з найбільших музеїв природничих наук у світі. Музей створений як єдиний комплекс складається з Геологічного, Палеонтологічного, Археологічного, Зоологічного і Ботанічного музеїв. Музейна експозиція представлена 30 тисячами експонатів, що розповідають про виникнення, будову і еволюцію нашої планети, її флору та фауну, про культури різних племен і народів, що заселяли територію нинішньої України протягом тисячоліть.
 
Амарант Готель Київ

Україна, м. Київ 04080
вул. Костянтинівська 71-Д
тел.: +38 (044) 500-1145/46
факс: +38 (044) 500-1149
e-mail: info@amaranthotel.com
Українська English Русский